toplu sms paketleri firma logosu
Sms Pazarlama

Sms Pazarlama

SMS pazarlama, SMS reklamları ya da SMS marketing işletmelerin kampanyaları, promosyonları, haberleri, güncellemeleri ve daha fazlasını müşterilerine gönderme işlemidir. Elbetteki pazarlamanın tek yolu bu değildir fakat tercih edilmesinin başlıca sebeplerinden biri de gönderilen mesajların %98 oranında alıcılar tarafından okunması ve %45 oranın geri dönüş sağlanmasıdır.

Sms Pazarlama vs E-mail Pazarlama

Pazarlamanın farklı yolları da var demiştik. Bunlardan bir tanesi de e-mail pazarlama. Fakat gönderilen e-postaların kontrol edilme oranı %20-30 arasında değişmektedir. SMS pazarlamayla arasında fark göz ardı edilemeyecek düzeyde. Haliyle bu durumda firmaları SMS pazarlama yapmaya yönlendiriyor. Bazı şirketler ilk etapta müşterilerinin SMS almak istemediğini düşünmüş olsalar da diğer pazarlama kanallarından daha işlevsel olduğunu fark etmeleri uzun sürmemiştir. Bir e-postayı açmak dakikalarınızı alan bir işlem olmasına karşın gelen sms’leri saniyeler içerisinde açmanız firmalar için olumlu sonuçlar doğurmuştur. SMS ile reklam kampanyası düzenlemek tüm dünya genelinde her geçen gün daha da yaygınlaştığını ve büyümekte olan Toplu SMS hizmeti ile günlük olarak dünya genelinde toplu mesajın gönderildiğini ve bununda yıllık bazda 7.3 trilyon SMS gönderimine denk geldiğini bilmek sizleri hemen bir SMS kampanyası oluşturmaya teşvik edebilir.

Mesaj Göndermek Ne kadar Etkili?

Reklam mesajları sonucunda gönderilen teklifler ortalama %32 oranında alıcılar tarafından kullanılmakta ayrıca tanıtım SMS ‘i şeklinde müşterilere gönderilen özel teklif veya indirim fırsatları broşür olan dağıtılan veya elle verilen indirim kuponlarına göre 10 kat daha etkili olduğu yapılan istatistiklerde karşımıza çıkmaktadır.

Peki sizi tüm bu bilgilerden sonra SMS pazarlamasına başlamanız için durduran sebep nedir?

Rekabetçi Sms Fiyatları ile sizlere sunduğumuz Toplu SMS paketlerimiz ön ödemeli olup taahhüt gerektirmediğinden sadece bin toplu sms kredisi alarak kurumsal görünüme kavuşabilirsiniz. Rekabetçi sms fiyatlarımız SMS başlığı tanımlamak ve aktivasyon ücretsizdir. Kısaca denemek için ek bir bütçe ayırmanıza gerek olmayan tek pazarlama yöntemidir.

Toplu SMS gönderimlerini fırsata çevirerek pazarlama ve reklam kampanyalarına dönüştürmek şirket sahiplerinin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Sms pazarlamadaki diğer fırsatları örneklendiren blog yazımıza buradan ulaşabilirisiniz.
TopluSMS ile  Markanıza  Hız ve Değer Katın!
İş Ortaklığı Formu
Fiyat Al
İş Ortaklığı
Ara